Profile styropianowe i ich dekoracyjne zastosowania.

Profile styropianowe to jedna z najtańszych i jednocześnie najszybszych możliwości zmiany wystroju swojego mieszkania jest zmiana niewielkich dodatków. W pokoju możemy zwykłą półkę zmienić w dekorację ścienną przy pomocy niewielkich i tanich elementów dekoracyjnych. Doskonałe do tego celu okażą się wsporniki dekoracyjne. Jeśli wybierzemy wsporniki wykonane ze styropianu, zyskamy niezwykle lekką, trwałą i łatwą w montażu dekorację. Z montażem takich elementów poradzi sobie większość z nas i nie będziemy potrzebować do tego pomocy profesjonalistów.

Wsporniki dekoracyjne możemy zamontować tuż pod zwykłą półką ścienną, dzięki czemu zyska ona wyjątkowy wygląd i styl. Wsporniki wykonane ze styropianu możemy dowolnie malować przy użyciu zwykłej farby, np. do pomieszczeń. Jeśli jednocześnie zdecydujemy się przemalować całą półkę i dopasować do niej idealny kolor i kształt wsporników, z całą pewnością uda się półkę zamienić w dekorację ścienną.

Profile styropianowe
Profile styropianowe

Profile styropianowe pozwalają wykonać oryginalne dekoracje

W każdym domu czasem przyda się odrobina zmiany. Decydując się na przerobienie niewielkich elementów wystroju, za niewielką cenę zmienimy nasze wnętrze i nadamy nowy, modny wystrój. Świetnie nadadzą się do tego profile styropianowe.

Masz już dość swoich prostych, nudnych futryn wykonanych z drewna, które nie pasują do klasycznego wnętrza twojego domu, pełnego niszy i paneli ściennych ornamentowych, rozet dekoracyjnych i mebli stylizowanych na styl barokowy? Zdecyduj się na zdobienia dekoracyjne drzwi wewnętrznych. Skoro już wiesz czym jest sztukateria, dlaczego nie zastosować jej także do dekoracji drzwi wewnętrznych w twoim domu? Bardzo łatwo możesz stworzyć samodzielnie dekor drzwi, za pomocą takich elementów jak: pilastry i portale dekoracyjne. Montaż jest niezwykle prosty. Pilastry służą nam do udekorowania drzwi po bokach. Przyklejamy je na oczyszczoną i wyszlifowaną powierzchnię, klejem do sztukaterii. W razie potrzeby, przycinamy na odpowiedni wymiar naszych drzwi. Zwieńczeniem dekoracyjnym drzwi będzie portal, połączony z pilastrami, który także przyklejamy. Ewentualne szczeliny możemy wypełnić fugą. Profile styropianowe drzwi wewnętrznych możemy pomalować, dopasowując kolor do ściany lub drzwi. W rezultacie uzyskujemy niepowtarzalną dekorację drzwi wewnętrznych, która podkreśla charakter całego pomieszczenia.